Przewodnik po okolicy

Okolica

Położony na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego Dom pod Groniem, jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu i uprawiania różnego rodzaju aktywności.

Latem najpopularniejszą formą będą wycieczki górskie w Paśmie Leskowca i Łamanej Skały. Szlak na Lesowiec (drugi co do wysokości szczyt Beskidu Małego) rozpoczyna się bezpośrednio przy apartamentach. Warto wybrać się do schroniska PTTK na Leskowcu i zwiedzić rezerwat przyrody nieożywionej Madohora – piękne widoki oraz bajkowe formy skalne zachwyca każdego. W piękna pogodę ze szczytu Leskowca rozciąga się piekna panorama na Babia Góre i Tatry.

Lasy Beskidu Małego sa bogate w grzyby. Co bardzo ucieszy miłośników grzybobrania.

Góry nie sa wysokie, a szlaki nie należą do bardzo wymagających dlatego bez problemu poradzą sobie nawet mniej zaprawieni turyści. Liczne ścieżki doskonale nadają się do jazdy na rowerze górskim czy coraz popularniejszych e-bike. Szlaki są pięknie poprowadzone i dobrze oznaczone.

Dom pod Groniem jest świetną bazą wypadową na pobliskie Jezioro Żywieckie, gdzie można uprawiać różne sporty wodne oraz na Górę Żar – centrum szybownictwa i mekke amatorów paralotniarstwa.

W najbliższej okolicy (do 30 min jazdy samochodem) znajduja się również takie atrakcje jak – Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie, Warownia Średniowieczna Inwałd, Park Dinozaurów w Inwałdzie i Zatorze oraz największy park rozrywki w Polsce Energylandia w Zatorze.

Miejsca te zapewnią atrakcje każdemu i nie pozwolą się nudzić.

Zimą pobyt w Domu pod Groniem zapewnia nie mniej atrakcji. Dosłownie po sąsiedzku znajduje się lubiana stacja narciarska Czarny Groń. Dwie koleje linowe i kilka tras o różnym stopniu trudności to prawdziwa gratka dla miłośników białego szaleństwa. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska. Ze stacji można korzystać bez używania własnego samochodu. Spod apartamentów Dom pod Groniem odjeżdża bezpłatny skibus, który zabiera gości bezpośrednio na stok.

Po białym szaleństwie można skorzystać z zabiegów Spa. Bogata oferta zabiegów dostępna jest tutaj.

Jakby komuś było mało szaleństw na śniegu można odwiedzić lodowisko i [pojeździć na łyżwach.

Różnorodność form aktywności, które można uprawić podczas pobytu w Dom pod Groniem sprawia, że jest to wspaniałe miejsce na urlop o każdej porze roku.